Czy grzybica może zaburzyć cykl miesiączkowy?

Witam,współżyje z chłopakiem w dni niepłodne z prezerwatywą i bez wytrysku.W tym miesiącu współżyliśmy 2 razy-w okres i 4 dni przed okresem,który miał się pojawic.Mam regularny cykl.Dzień przed terminem okresu miałam brazowy śluz.Następnego dnia dostałam okresu, ale był on bardzo skąpy i prawie bezbolesny.Wyszlo ze trwal 2 dni.W tym czasie mialam grzybice pochwy.Nie poszłam do lekarza,miałam leki Clotrimazolum.Pomoglo,ale okresu nadal nie mam.mogę być w ciąży?grzybica mogła zaburzyć miesiączkę?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Infekcja grzybicza może powodować zaburzenia miesiączki. Niemniej jednak warto wykluczyć ciążę wykonując test po 14 dniach od ostatniego stosunku.