Grzybica pochwy po antybiotyku

Bardzo proszę o odpowiedz.Miałam usówana ósemkę i brałam amoksycyline po której dostałam grzybice pochwy.Lekarz zapisał mi klotrimazol dopochwowo przez 7 dni i krem do smarowania na zewnątrz.Ustapiło ale po 2 tygodniach grzybica znów powróciła.Tylko ze teraz szczypie mnie tylko przy wejściu pochwy i tylko wtedy kiedy dłużej pochodze.Jezeli jestem cały dzień w domu to bólu nie ma.Nie mam zaczerwienień tylko lekki ból i pieczenie w srodku pochwy.Dziekuje.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej doszło do nawrotu infekcji grzybiczej pochwy. Powinna Pani udać się na ponowną wizytę do specjalisty ginekologa. Lekarz wdroży odpowiednią terapię.