Guz na oku a rozlany barwnik

czym się różni guz licha do rozlanego barwnika? Mój 2 letni syn miał 3 razy badane oko za pierwszym razem miał czyste, za 2 razem dwa guzy na prawym oku ,za3 tylko rozlany barwnik. i które jest prawdziwe ( ma podejrzenie NF 1)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie który wynik badania jest prawidłowy. Tak naprawdę, w celu rozstrzygnięcia dziecko powinno zostać zbadane ponownie. Sugeruję zatem ponowną konsultację okulistyczną.