Guz na płacie tarczycy i wynik poziomu hormonu tyreotropowego

Witam . Guz na płacie tarczycy się powiększa zlecono biopsję. Aktualny wynik krwi to hormon tyreotropowy- 2,6478 ulU/ML. - Zbyt niski wskaźnik tak Podwyższony cholesterol: 229.00 i faktor reumatoidalny 3.40 - Oba są lekko podwyższone... Reszta morfologii i badanie moczu w normie. Z wyników sądzę że jest to niedoczynność tarczycy Dla wyrównania tego wskaźnika mama ciągle brała tabletki lecz jeśli się powiększa to oznaka raka czy zle dobranych tabletek ? A może choroba Hasimoto ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wszystkie przyczyny powięszenia guzka są mozliwe, wynik biopsji będzie kluczowy dla rozpoznania. Konieczna konsultacja endokrynologiczna.
Pozdrawiam