Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ognisko hyperplastyczne w lewym płacie tarczycy

Bardzo proszę o interpretację wyniku biopsji tarczycy: "Wyłącznym materiałem cytologicznym z guzka hypoechogennego (16x7x7mm) w lewym płacie tarczycy są komórki pęcherzykowe prawidłowego nabłonka tarczycy. Ognisko hyperplastyczne w lewym płacie tarczycy". Będę wdzięczna za pomoc w interpretacji. Pozdrawiam :-) Aniazosia

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Opisany obraz cytologiczny guzków tarczycy wskazuje na ich łagodny charakter. W pierwszym przypadku guzka hypoechogenicznego mamy komórki prawidłowe nabłonka tarczycy. Guzek hyperplastyczny - to nadmierny rozrost prawidłowych komórek tarczycy w danym miejscu. Nie ma więc powodów do obaw, niemniej bardzo ważna jest teraz wizyta u endokrynologa, gdyż konieczny jest dokładny wywiad, badanie przedmiotowe oraz obraz usg tarczycy, aby móc spokojnie powiedzieć, że opisane zmiany są łagodne.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy