Ognisko hyperplastyczne w lewym płacie tarczycy

Bardzo proszę o interpretację wyniku biopsji tarczycy: "Wyłącznym materiałem cytologicznym z guzka hypoechogennego (16x7x7mm) w lewym płacie tarczycy są komórki pęcherzykowe prawidłowego nabłonka tarczycy. Ognisko hyperplastyczne w lewym płacie tarczycy". Będę wdzięczna za pomoc w interpretacji. Pozdrawiam :-) Aniazosia

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Opisany obraz cytologiczny guzków tarczycy wskazuje na ich łagodny charakter. W pierwszym przypadku guzka hypoechogenicznego mamy komórki prawidłowe nabłonka tarczycy. Guzek hyperplastyczny - to nadmierny rozrost prawidłowych komórek tarczycy w danym miejscu. Nie ma więc powodów do obaw, niemniej bardzo ważna jest teraz wizyta u endokrynologa, gdyż konieczny jest dokładny wywiad, badanie przedmiotowe oraz obraz usg tarczycy, aby móc spokojnie powiedzieć, że opisane zmiany są łagodne.