Guzek w płacie tarczycy

Witam, wykryto u mnie guzek w lewym płacie tarczycy o wymiarach 3x1,8 cm. Po badaniu biopsji otrzymałam wynik z rozpoznaniem: Koloid, pojedyncze i w grupach komórki pęcherzykowe, pojedyncze makrofagi. Obraz cytologiczny odpowiada zmianie łagodnej. Czy mam się czego obawiać?
KOBIETA ponad rok temu

Witam. Nie ma powodów do niepokoju. Tego typu guzki występują w tarczycy bardzo często. Należy przy tym sprawdzić, czy ma nieprawidłowości w poziomach hormonów tarczycy (nad lub niedoczynności).