Jak interpretować wynik badania biopsji u osoby z guzami wykrytymi podczas badania tarczycy?

Witam. Ponad rok temu podczas przypadkowego badania USG tarczycy wykryto u mnie dwa guzki. W prawym płacie niejednorodny lito-torbielowaty guzek hipoechogeniczny o wym. 11x6x9, w lewym płacie też lity guzek hipoechogeniczny o wym. 17x12x12. Po wizycie u endokrynologa wskazana została biopsja, ponieważ endokrynolog zwrócił uwagę, że są tam mikrozwapnienia oraz to, że w rodzinie były przypadki guzów i u członków rodziny były one operowane. Wyniki bipopsji: Guzek z lewego płata: normotypowe, rozproszone komórki pęcherzykowe. koloid. Guzek w prawego płata. Normotypowe w grupach i rozproszone komórki pęcherzykowe tarczycy, makrofagi zawierające hemosyderynę, nieliczne komórki limfocytarne, koloid. Gr. II wg. Bethesda -zmiana łagodna. Niepokoi mnie fakt że jestem ponad pół roku po biopsji i przy dotyku prawej części tarczycy mam ból. Ponadto często mam bóle, które promieniują do ucha. Jest to bardzo denerwujące i bolesne. Mam pytanie czy guzki mogły zezłośliwieć ? Jaka jest przyczyna bólu? Lekarz, który zlecał mi biopsje kazał kontrolować guzy co pół roku, czy to oznacza coś poważnego....?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna kontrola aby wykluczyć proces złośliwy w odpowiednim momencie Proszę koniecznie udać się do endokrynologa