Wynik biopsji tarczycy 37-latki

witam serdecznie dziś odebrałam wynik z biopsji tarczycy oto jego wynik: normotypowe komórki pęcherzykowe tarczycy rozproszone, w grupach i płacie, nieliczne makrofagi; 0,5 zhemolizowanej krwi oraz koloid ( materiał z dolnej części lewego płata). rozpoznanie cytologiczne : zmiana łagodna. Bardzo proszę o zinterpretowanie tego wyniku ponieważ zaczynam się martwić Magda 37 lat

Wynik jednego z badań dodatkowych nie pozwala na wyciąganie JAKICHKOLWIEK wniosków, trzeba sie zglosic do lekarza prowadzącego, ale w tym konkretnym przypadku, nie ma czym się martwic, celowe kontrolne USG za 3-6 miesięcy