Normoechogeniczny guz płata prawego

Bardzo prosze o interpretacje biopsji tarczycy:zmiany wytypowane wUSG:1/lity,normoechogeniczny guz płata prawego, 2/guzek hipoechogeniczny bocznie w płacie prawym,przy t.szyjnej, 3/guzek lito-płynowy w biegunie dolnym płata lewego. Ocena mikroskopowa rozmazów cytologicznych w materiale: 1 i 3 normotypowe tyreocyty w grupach, płatach i rozproszone , częśc z cechami metaplazji oksyfilnej.W tle obfity koloid.2 normotypowe tyreocyty w grupach,płatach i rozproszone.obfit koloid.Zmiany łagod.Kateg.2

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Opisane zmiany to zmiany łagodne gr 2 wg Bethesda. Oznacza to, że nie znaleziono komórek rakowych i najprawdopodobniej można będzie zastosować leczenie zachowawcze. Wynik wymaga jednak bezwzględnie konsultacji z Pani/Pana endokrynologiem.