Guz na trzustce i ból brzucha oraz pleców

Witam. Moja mama dziś wyszła ze szpitala po usunięciu woreczka.W czasie operacji przypadkiem lekarz znalazł guza na trzustce i pobrał biopsję. Powiedział, że pobrał tkankę a nie płyn i to jest niepokojące. Wyniki będą za tydzień. Dopiero od miesiąca mama odczuwała bóle w okolicy brzucha i pleców.Czy może to wskazywać na wczesne stadium raka. Nie ma utraty wagi, nie było wymiotów , biegunek ani tłustych stolców. Jak należy dalej postępować. Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Dolegliwości o których Pani pisze nie muszą być spowodowane rakiem trzustki. Równie dobrze mogły wynikać z kamicy pęcherzyka żółciowego. Każda podejrzana zmiana w trzustce wymaga jednak weryfikacji, stąd pobranie materiału do badania hist.-pat. Strategia dalszego postępowania może być ustalona jednak dopiero do odebraniu wyników badania.