Guz w młodym wieku - co robić?

Witam, jestem bardzo młodą osobą i wiem, że dojrzewam, ale od wczoraj boli mnie jedna pierś (lewa). Mam ogromnego guza pod sutkiem, który strasznie mnie boli. Co mam zrobić? Pomocy!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Przede wszystkim powinna Pani zachować spokój. W młodym wieku guzy w piersi zdarzają się bardzo często. Zwykle ulegają zanikowi po pewnym czasie. Związane są ściśle z rozwojem piersi oraz mają podłoże hormonalne. Jeśli jednak jakiekolwiek objawy Panią niepokoją należy skonsultować się z lekarzem specjalistą.