Guzek i wyciek z piersi - czy to może być coś groźnego?

Witam,

mam 38 lat, parę dni temu byłam na USG piersi i bardzo się denerwuję, bo nie wiem co z tego może być. Bardzo prosiłabym o wyjaśnienie mojego USG: typ budowy: gruczołowo-tłuszczowy, mastopatyczny, pierś lewa: kilka radiol łagodnych torbieli śr. do 15 mm. Pierś prawa: na godz. 2 struktura o mieszanych echach, śr. ok 17 mm-FA. Przewody mlekowe i zatoki: nieposzerzone. Ocena skóry: prawidłowa. Węzły chłonne dołów pachwowych: niewidoczne.

Wnioski: dysplasia adenocystica mammae utr. Mammae sanguinantes et secretantes utr. Tu mammae dex ad explor. BI-RADS: "0". W poniedziałek idę na pierwszą mamografię. Jeszcze jak lekarz badał mi piersi to bardzo mi je cisnął by zobaczyć jaka jest wydzielina i wyszło, że obie piersi mają treść krwisto-brunatną - pobrał ją do zbadania. Bardzo się boję, od paru dni nic nie potrafię jeść, bardzo bym prosiła o przetłumaczenie łaciny i ogólnie tych wyników.

Serdecznie pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź.

Witam serdecznie.

Konieczna jest dalsza diagnostyka, aby sprawdzić co pani dolega. Tłumaczenie z łaciny to: "Dysplazja gruczołowo-torbielowata obu piersi (zmiany zwyrodnieniowe - łagodne). Wyciek krwisty z obu piersi. Guz piersi do diagnostyki".

Birads 0 oznacza w języku radiologicznym zmianę, której charakteru nie można określić na podstawie danego badania. Dlatego lekarz skierował Panią na mammografię, która obrazuje piersi w inny sposób niż USG i pozwala czasem na wyjaśnienie wątpliwości. Być może konieczna będzie także biopsja guza.

Pozdrawiam serdecznie