Guzek na górnej powiece

Witam, jakieś 2 dni temu na górnej powiece prawego oka pojawił mi się guzek o średnicy ok. 0,5 cm. Wygląda mi to na gradówkę - wnoszę z wyglądu, twardości i braku bólu. Równocześnie zaczęła mnie boleć dolna powieka lewego oka, obecnie jest leciutko opuchnięta i zaczerwieniona od wewnątrz, ból nasila się i miejsce jest ciepłe - czyli jakieś zapalenie? Czy te dwa problemy mogą być związane? Mam wybrać się do lekarza? Dodam, że od jakiegoś miesiąca albo i dłużej miałam lekki katar.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak proszę koniecznie udac się do lekarza okulisty, po badaniu będzie można określic odpowiednie dalsze postępowanie. Możliwe że oba objawy mogą by powiązane ale też niekoniecznie.