Guzek na wardze i wysypka w jamie ustnej

Witam! Dzisiaj po południu na mojej dolnej wardze bardzo gwałtownie wyrosnął mi duży bąbel,guzek nie wiem jak to nazwać ale towarzyszyło temu bolesne mrowienie, pękła mi też trochę warga. Chwile potem bąbel zmniejszył się ale nadal jest dość widoczny, oprócz tego jest także lekko fioletowy. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale od jakiegoś miesiąca w jamie ustnej pojawiło mi się dużo bolących krostek oprócz tego od mniej więcej pół roku mam dyskomfort przy połykaniu. Co to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele, jedną z nich może być opryszczka. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego celem badania oraz otrzymania odpowiednich zaleceń dotyczących postępowania.