Guzek okolicy ślinianki

Wynik Badania Patomorfologicznego Pobranie tkanki i narządy: Guzek w okolicy ślinianki przyusznej lewej śr. 1,7cm. Rozpoznanie patomorfologiczne: Bardzo liczne polimorficzne komórki limfoidalne. Obraz cytologiczny odpowiada odczynowemu węzłowi chłonnemu. Wyniki badania krwi ponoć są idealne. Nie wiem co to oznacza? Proszę o pomoc w interpretacji. Bardzo proszę o interpretacje, bo umieram ze strachu.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Wynik Badania Patomorfologicznego Pobranie tkanki i narządy: Guzek w okolicy ślinianki przyusznej lewej śr. 1,7cm. Rozpoznanie patomorfologiczne: Bardzo liczne polimorficzne komórki limfoidalne. Obraz cytologiczny odpowiada odczynowemu węzłowi chłonnemu.
Wyniki badania krwi ponoć są idealne. Nie wiem co to oznacza? Proszę o pomoc w interpretacji.
Bardzo proszę o interpretacje, bo umieram ze strachu.

Witam!

Nie ma powodów, aby umierał Pan ze strachu. W materiał pobranym ze zmiany nie zostały stwierdzone komórki nowotworowe, a tego z pewnością najbardziej się Pan obawiał. Z opisu badania wynika, że guzek w okolicy ślinianki przyusznej jest najprawdopodobniej powiększonym węzłem chłonnym. Najczęstszą przyczyną odczynowego powiększenia węzłów jest infekcja (bakteryjna, wirusowa, pierwotniakowa).

Z wynikiem należy oczywiście zgłosić się do lekarza, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Pozdrawiam.