Guzek pod językiem wypełniony płynem

Witam, pod językiem zrobiła mi się taka kulka wypełniona jakimś płynem, raz jest duża a raz jej nie ma w ogóle i znowu się pojawia. Nie boli, lecz nie bardzo mi przeszkadza przy jedzeniu. Moje pytanie brzmi czy wiedzą państwo skąd się to wzięło i czy można to leczyć domowymi sposobami ?

To jest wrodzona torbiel podjęzykowa, tak zwana żabka, Ranula. Trzeba ją delikatnie w całości wypreparować i usunąć u dobrego chirurga głowy i szyi. Nie ma innej metody. Proszę jej nie przekłuwać i nie nacinać u żadnego normalnego chirurga bo będą kłopoty z jej odrastaniem do końca świata i jeden dzień dłużejj