Czy lepsze znieczulenie miejscowe czy ogólne?

Mój synek (6msc) ma torbiel pod jezykiem u ujściu ślinianki (taka kuleczka wypełniona plynem) ma ją od urodzenia. Byliśmy u otolaryngologa, który stwierdził,że zabieg konieczny ale nie musi być natychmiast. Kiedy najlepiej wykonać taki zabieg i czy lepsze znieczulenie miejscowe czy ogólne? Jakie mogą być powikłania?

Taką wrodzoną torbiel podjęzykową czyli "żabkę" należy jak najszybciej usunąć w znieczuleniu ogólnym ponieważ jest to zabieg bardzo precyzyjny i wymaga bezruchu u dziecka. Odwlekanie zabiegu do wieku późniejszego dziecka może powodować zropienie torbieli, pękanie jej z tworzeniem się blizn, które w przyszłości mogą uniemożliwić jej dokładne i całkowite usunięcie. A pozostawienie nawet mikro kawałeczka jej torebki powodować będzie jej odrastanie,odrastanie i odrastanie. Szukajcie w Lublinie Dr Niedzielskiego, Szymańskiego i Prof Kupisza.