Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Guzek pod kostką a ganglion

Na lewej stopie, po wewnętrznej stronie, pod kostka pojawił się guzek. Stopa za bardzo nie bolała, była zimna, ciężka. Miałam RTG - nic nie wykazało, więc dostałam skierowanie do ortopedy. Zgłosiłam się we wtorek na ostry ortopedyczny. Tam zrobili mi USG, to był ganglion i wyciągnęli strzykawką. Dostałam Dicloratio Uno, Fastum i kazali zgłosić się za 2 tygodnie. Na następny dzień guz zrobił się znowu, większy. Czy mam poczekać z tym te 2 tygodnie, czy już zgłosić się z powrotem?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, jeżeli zmiana w dalszym ciągu powiększa się, lub towarzyszą jej dolegliwości bólowe, to szybszy kontakt z ortopedą jest wskazany.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy