Guzek pod sutkiem lewej piersi u niemowlęcia

Witam! U naszej córeczki w lewej piersi pod sutkiem pojawił się guzek, jest on wyczuwalny i mamy wrażenie jakby cały czas rósł. Chciałbym nadmienić, że córeczka jest uczulona na białko, a ostatnio wyczytałem na forum, że jedna z mam miała podobny problem, ale w jej przypadku okazało się, że nie powinna podawać pokarmu z drobiu i po około pół roku guzek zniknął. Gdy dotykamy guzka, córeczka zachowuje się normalnie, bez żadnych oznak jakby miało to ją boleć. Chciałbym się dowiedzieć coś więcej na ten temat. Jaka może być przyczyna? Pragnę nadmienić, że obecnie podajemy jej mleko bebilon pepti 2, a żona sama robi obiadki z warzyw na mięsie drobiowym.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Guzek / obrzmienie gruczołów sutkowych u dziecka zazwyczaj może wynikać z wpływu hormonów, które dostały się do organizmu dziecka z organizmu matki. Zmiany takie mogą ujawniać się do kilku tygodni lub miesięcy życia dziecka, w zależności także od długości naturalnego karmienia piersią. Jest to stan przejściowy i nie stanowi powodów do niepokoju, gdyż u małych dzieci nowotwory sutka nie zdarzają się.

Czasami pojawienie się takich objawów może mieć związek ze zbyt dużą ilością drobiu w diecie dziecka.

Inną przyczyną może być zatkanie przewodu gruczołu łojowego, które znajdują się skórze.

Niestety trudno coś więcej powiedzieć bez zbadania dziecka. Dobrze byłoby gdyby córeczkę obejrzał pediatra, który w razie konieczności zaleci badanie USG.

Pozdrawiam serdecznie!