Guzek pod żuchwą u 7-latka a wynik USG

Witam mój synek 7lat od kilku miesięcy ma guzek podżuchwą zrobiliśmu usg :Wokolicy podżuchwowej po stronie prawej dwa hypoechogenne węzły chłonne z zatokami tłuszczowymi wielkosc po 12mm.Węzły dalej są widoczne nic się niezmniejszają czy powinnam się martwić ,jakieś dodatkowe badania dodam że syn nie ma zadnych innych objawów ,dwa lata temu miał usuwanego trzeciego migdała i juz wtedy węzeł był powiększony .Bardzo się martwie proszę o poradę czy powinnam iść do onkologa?

Witam serdecznie. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wskazana byłaby konsultacja z onkologiem. Niemniej jednak łącząc powiększenie się węzłów chłonnych z usunięciem migdałków stan taki nie musi oznaczać niczego złego.