Guzek w mosznie po operacji przepukliny lewostronnej prostej i skośnej

Witam, jestem tydzień po operacji przepukliny lewostronnej prostej i skośnej, ból powoli ustępuje, mogę już normalnie funkcjonować, chodzić itd. Miałem wszczepioną siatkę, mam około 9 szwów, brak opuchlizny worka mosznowego, jednakże bardzo mnie niepokoi jakiś guzek lub coś w tym stylu, wyczuwalny w mosznie po stronie operowanej. Jest twardy, nie boli, co to może być?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, guzek, który Pan wybadał prawdopodobnie jest krwiakiem pooperacyjnym lub zbiornikiem chłonki. Zarówno zbiornik chłonki jak i krwiak powinny się wchłonąć do 30 dni od zabiegu. Należy obserwować to miejsce - czy nie powiększa się, czy nie boli przy ucisku. Jeśli zauważy Pan znaczne powiększenie się "guzka" lub ból przy palpacji oraz w przypadku gdyby nie doszło do zniknięcia wybadanej zmiany w okresie miesiąca od zabiegu, powinien Pan zgłosić się do chirurga w celu konsultacji. Jeśli ma Pan nadal szwy, warto powiedzieć lekarzowi o zmianie, która Pana niepokoi, przy okazji usuwania szwów. Z załączonego przez Pana opisu wynika, że rana pooperacyjna goi się prawidłowo. Proszę jednak pamiętać o oszczędzającym trybie życia w najbliższym czasie - nie dźwigać, nie napinać gwałtownie mięśni brzucha, nie uprawiać sportów wysiłkowych - (np. siłownia). Pozdrawiam