Guzek w obrębie płuca a odpowiednie działania

Prosze o interpretację W segm.X płuca prawego obwodowo widoczny owalny guzek wielkosci 5mm.Podobny guzek widoczny w seg.IV płuca prawego wielkosci 5mm.W seg.VI obustronne poj.zwapnienia wielkosci 3mm.W czesciach podstawnych obu płuc poj.pasmowate zagęszczenie zależne od zmian włóknistych.Podobne drobne zmiany włókniste widoczne w seg.V oraz w szczytach obu płuc.Poza tym płuca bez zmian ogniskowych.W sródpiersiu nie uwidoczniono powiekszonych węzłów chłonnych.przebyte zapaleniepłuc rok temu

Lek. Tomasz Budlewski

Tak jak Pan widzi w badaniu opisywane są guzki, pojedyncze zwapnienia bez obejrzenia zdjęcia trudno mi sie odnieśc do opisu raczej to najbardziej niepokojące zmiany z tego badania, dobrą informacją jest brak innych zmian ogniskowych i powiększenia węzłow chłonnych, ma Pan jakies dolegliwości, pali Pan ppaierosy? Prosze udac się z wynikiem do lekarza.