Guzek w piersi i zmiany skórne

mam 18 lat i w mojej prawej piersi wyczuwał niewielki guzek, który powiększa sie przed okresem a potem maleje, zauważyłam tez ze na tej piersi znajdują sie maleńkie pryszcze ( nie jest ich dużo ) rozmawiałam z mamą i powiedziała mi ze mogą to być gruczoły...mimo to bardzo sie boje oraz jestem uparta i nie chcę iść do lekarza..proszę o pomoc, czy moze to byc rak? w mojej rodzinie nie było nigdy takich przypadków

Witam! Bardziej prawdopodobne, że jest to zmiana łagodna, ale wskazane jest wykonanie USG. Proponuję wizytę u ginekologa, onkologa lub chirurga. Jeśli nie chce pani iść do lekarza to pozostaje lęk i niepewność.