Guzek w przedsionku pochwy i nierówności po ciężkim porodzie

Jestem 6 tygodni po ciezkim porodzie, dziecko wazylo 3200kg. Nie było duże, ale kazano mi przeć pomimo iż nie odczuwałem skurczy partych a na koniec lekarka łokciami wypchala synka ze mnie. W efekcie miałam peknieta szyjkę macicy, krocze i pochwe po sam odbyt. W przedsionku pochwy mam guzek wielkości pestki czereśni po prawej stronie , odczuwam tez dyskomfort i lekki ból w jego miejscu. W wejściu do pochwy tez jakby widać skórę z jej środka, a w środku mam straszne nierówności?

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania nie mogę jednoznacznie ocenić sytuacji. Po porodzie zwłąszcza powikłanym pęknięciem krocza dolegliwości bólowe oraz problemy z oddawaniem stolca mogą utrzymywać się przez kilka tygodni. Warto skonsultować się z ginekologiem.