Guzek z prawej strony w okolicy pachwiny
mam pytanie z prawej strony w okolicy pachwiny wyskakuje mi maly guz, czasami sie chowa, mialem robione usg z podejrzeniem przepukliny pachwinowej, jednak chirurg powiedzial ze cos tam widac ale jak narazie nie trzeba nic operowac . czy to prawda ? czy przepukline operuje sie dopiero jak wyskoczy mocno ? czy sie nie operuje jak jest mala ? czy sa jakies cwiczenia, tabletki zeby ten guz zanikl ?

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowny Panie, tylko dokładne badanie bezpośrednie przez chirurga może potwierdzić iż jest to przepuklina. Niestety jest to defekt anatomiczny i żadne leczenie farmakologiczne nie jest skuteczne. Konieczna jest wówczas operacja - zabieg laparoskopowy, 40 minut, z wszyciem siatki, nastepnego dnia jest Pan w domu.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg.