Guzki na szyjce macicy przed okresem u 42-latki

Panie doktorze prosze powiedziec mi co to moze byc przed okresem pojawiaja sie jakies guzki. Wyczuwalne palcami na szyjce macicy i znikaja gdy konczy sie okres mam to juz od bardzo dawna najpierw byly male i mniej teraz sa wyczuwalne wieksze i wiecej rodzilam jiu 11lat temu i zaczyna mnie to martwic nigdy nie bylam z tym u lekarza prosze mi powiedziec czy to cos powaznego i czy powinnam to leczyc bo oczywiscie to mnie nie boli.bardzo prosze o odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany powinien ocenić specjalista ginekolog. W przypadku wykrycia podejrzanych zmian zostanie wdrożone odpowiednie leczenie.