Guzki w okolicy nadgarstka

Od kilku miesięcy po urodzeniu dziecka zaczęły pojawiać mi się mały, czerwony kuzek pod skórą nad nadgarstkiem od wewnętrznej strony. Trochę boli przy dotyku. Pojawia sie i znika po kilku dniach i znowu pojawia sie w innym miejscu, obok. Teraz właśnie sie pojawił i wygląda to jakby ugryzło mnie coś, jest guzek pod skórą i dookoła zaczerwienione miejsce, ok. 4 cm. Co to może być? Wiążę to z dźwiganiem dziecka, ponieważ wcześniej bardzo bolały mnie w tym miejscu ręce.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przedstawiony przez Panią opis może sugerować występowanie tzw. ganglionu. Pojawienie się ganglionu związane jest z nadwyrężeniem okolicy nadgarstka, dźwiganiem, uprawianiem sportu lub tak jak w Pani przypadku - noszeniem dziecka. Zmiana nie jest groźna, ale w pewnych sytuacjach może wymagać usunięcia. Bardziej szczegółowe informacje na temat tego schorzenia zostały przedstawione w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/ganglion Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który oceni zmianę i zadecyduje, czy istnieje konieczność konsultacji u lekarza specjalisty i dalszego leczenia. Pozdrawiam.