Guzkowata tarczyca a rokowania w przypadku operacji

Mam 65 lat WPN guzkowatą tarczyce i guz nadnercza lewego nie czynny hormonalnie. USG macica o niejednorodnej echostrukturze 90x66mm z ogniskami mięsniakowatymi jak równiez przerost endometrium Rozp. Nr 85.8 inne okreslone niezpalne schorzenia macicy, miałam łyżęczkowanie macicy - wynik nie ma nic nowotworowego. Moje pytanie czy gdy bym musiała poddać się operacji na tarczyce mam jakieś szanse na przeżycie, bo operacje ginekologiczna bym nie przeżyla tak stwierdził lekarz. Proszę o szczerość.

Na to pytanie nie dam rady odpowiedzieć. Powinien na to pytanie odpowiedzieć lekarz, który uważa, że nie przeżyłaby Pani operacji ginekologicznej (operacja tarczycy wymaga podobnych procedur). Nie znam Pani dokładnej historii chorobowej, wyników obecnych badań laboratoryjnych jak i obrazowych, jakie zażywa Pani leki, jakie u Pani występują konkretnie choroby (głównie płuc, serca, może cukrzyca???).

Na ryzyko okołooperacyjne ma wpływ wiele czynników. Między innymi choroby współistniejące, np. choroby serca, płuc, nerek. Ocenę ryzyka znieczulenia ocenia anestezjolog przed opercją po zapoznaniu się z wynikami badań i konsultacji lekarzy specjalistów.

Z wyrazami szacunku
dr n.med. Marek Rodzeń
specjalista chirurg