Gwóźdź platynowy w udzie

Witam,od 40 lat noszę w udzie gwóżdż platynowy po wypadku:(od dłulszego czasu nie urywam czuję go dotklwie a przy tym bardzo boli.Moje pytanie ,czy muszę go usunąć? ale jakie będą konsekwencję póżniej?

Jeśli taki gwóźdź w zakresie kości udowej daje dolegliwości (dobrze by było jeszcze wykonać kontrolne RTG uda) to trzeba by tą sytuację skonsultować z ortopedą. Tak na prawdę nie ma ewidentnych wskazań do usunięcia gwoździa po tak długim okresie (zwłaszcza, że teraz będzie to bardzo problematyczne z uwagi na wrośnięcie się kości wokół gwoździa). Jeśli jednak występują silne dolegliwości, które będą skorelowane ze zmianami w zakresie RTG kości zapewne ortopeda zaleci usunięcia gwoździa.