Gynalgin a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, chciałem się dowiedzieć czy Gynalgin wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Naraya? Chodzi o krótkie 3 dniowe leczenie. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Istnieją tylko 3 doniesienia naukowe, które dowodzą braku skuteczności środków antykoncepcyjnych podczas stosowania preparatu Gynalgin. Dlatego też w czasie stosowania Gynalginu i 7 dni po jego odstawieniu warto stosować dodatkowe metody zabezpieczające.