Hashimoto a przebywanie nad morzem

Witam Czy to prawda, że przy chorobie Hashimoto (stwierdzone wiele lat temu, niedoczynność, Eutyrox ustawiony, choruję ja i 19 letnia córka) nie jest wskazane długotrwałe przebywanie nad morzem (mam dom na nadbałtyckiej plaży)? Do tej pory mówiono mi, że przy niedoczynności tarczycy należy jak więcej przebywać nad morzem i dlatego kilka lat temu pobudowałam ten dom i zamierzamy się tam przenieść na stałe z centralnej Polski. Pozdrawiam, dziękuję RR

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

przy niedoczynnosci prostej tarczycy zaleca się zwiększone dawki jodu, przy niedoczynności spowodowanej chorobą Hashimoto część lekarzy uważa że nadmiar jodu jest szkodliwy i może powodować zaostrzanie się choroby.

Pozdrawiam