Hashimoto i zwiększenie rozmiaru tarczycy

Witam, Mam Hashimoto i nurtuje mnie jedno pytanie. Czy tarczyca może zwiększyć swoje wymiary? W październiku wymiar płata prawego wynosił 5 cm3 a lewego 3,7 cm3. Natomiast aktualny wynik wskazuje płat prawy 7,9 cm3 a lewy 4,45 cm3. Czy na zwiększenie objętości tarczycy wpływa niższy poziom TSH?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki, proszę konieczńie udac sie domlekarza endokrynologa.