Hemoroidy po porodzie u 30-latki

jak leczyc hemoridy po porodzie? 5 lat temu po porodzie bedac u ginekologa dowuedzialam sie ze mam hemoroidy.lekarz nie zastosowal zadnego leczenia do tej pory nie mialam specjalnych problemow ale od 2 dni mam bole w okolicy odbytu jak sie myjej czy siedze itp moje pytanie co mam robic moze zamiast do ginekologa to pojsc do proktologa? wdzieczna za odpoiedz

Witam. Hemoroidy w początkowym stadium leczy się za pomocą maści o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Bardziej zaawansowane przypadki wymagają leczenia operacyjnego. Proszę zgłosić się do Poradni Chirurgicznej.