Hiperandrogenizm a sposoby leczenia

Witam. Stwierdzono u mnie hiperandrogenizm. Czy mogę mieć problemy z zajściem w ciążę? Co to jest tak naprawdę ten hiperandrogenizm? Czy mogę wykonać jakieś dalsze badania na hiperandrogenizm, które pozwolą mi poznać tę chorobę dokładniej i dowiedzieć się więcej i moim stanie zdrowia? I w końcu najważniejsze - jak leczyć hiperandrogenizm? Czy na to są jakieś leki, może warto zacząć przyjmować hormony, które z jednej strony pomogą mi w zwalczeniu choroby a z drugiej pozwolą na zajście w ciąży. Martwię się, że z powodu hiperandrogenizmu nie będę mogła mieć dziecka, to niesprawiedliwe, bo przecież czuję się kobietą... Czy hiperandrogenizm da się jakoś wyleczyć? Mogę coś z tym zrobić? Jestem gotowa na dużo poświęceń, będę chodzić po lekarzach, przyjmować leki, co tylko trzeba. Proszę o pomoc... Z góry dziękuję za odpowiedź!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Hiperandrogenizm oznacza zwiększony poziom hormonów płciowych z grupy androgenów. W tego typu zaburzeniach zajście w ciążę może być utrudnione. Proszę udać się na wizytę do specjalisty endokrynologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.