Hipotonia osiowa i hipertonia dystalna u 3-miesięcznego synka

Witam, pytanie do neurologa. Ortopedia skierował nas na konsultacje z powodu "hipotonii osiowej i hipertonii dystalnej" Bardzo proszę o wyjaśnienie co to dokładnie znaczy i jak szybko musze zapisać synka do lekarza. Synek ma 3 miesiące.

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na zbyt małe napięcie mięśni osiowych oraz zbyt duże napięcie mięśni dystalnych. Proszę sądzę, że jak najszybciej udać się do lekarza neurologa.