Przewracanie się na bok i napinanie się 3,5-miesięcznego dziecka a napięcie mięśniowe

mój trzy i pół miesięczny synek kiedy jest zmęczony albo kiedy się denerwuje czasami nawet bez powodu przewraca się na bok i odciąga główkę do tyłu tak jakby próbował przewrócić się na brzuszek z plecków ale bardzo się przy tym napina i denerwuje czy to normalne zachowanie czy zespól napięcia mięśniowego.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej, bez zbadania, odpowiedzieć na pytanie czy zachowanie dziecka ma podłoże patologiczne czy też nie. W celu wyjaśnienia wątpliwości proszę zatem skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad oraz przede wszystkim zbada dziecko.