Czy może to być jakiś niedobór witaminy D?

Witam moja 6 miesięczna córeczka przekreca się na boki ale jeszcze nie umie z boków na brzuszek od miesiaca trzyma dopiero mocno głowę A ostatnio strasznie wygina się na bok w literka C Choć była ostatnio Pani rehabilitacja i powiedziała że córka ma rozwój książkowy ...Czy może to być jakiś niedobór witaminy D ? Czy może objawy krzywizny byliśmy u neurolog miesiąc temu i kazała dalej ją rehabilitowac ... czy może zmienić rehabilitantke

6 miesięczne niemowlę powinno już przewraca się na brzuszek i z brzucha na plecy. Z tego co Pani opisuje widać zaburzenia napięcia mięśniowego i asymetria. Trzeba odpowiednio ćwiczyć metodą Bobath. Warto zrobić USG przezciemiączkowe. Możliwe że to jakieś niedotlenienie okoloporodowe które może powodować takie zaburzenia napięcia.