Powiększająca się przestrzeń przymózgowa

Witam, mój synek (miał 2,5 miesiąca) miesiąc temu miał robione USG przezciemiączkowe, na którym wyszło, że przestrzeń przymózgowa jest szerokości 7-8mm. Szczelina pośrodkowa szer. 10mm. Dziś miał wykonywane USG ponownie. Przestrzeń zwiększyła się do 10 mm, szczelina bez zmian. Wszystko pozostałe prawidłowe. Został skierowany na badania z powody wiotkich mięśni. Proszę o interpretacje, co może oznaczać ten wzrost? Obwód główki mieści się w normie.

obojętnie jaka jest przyczyna obniżonego napięcia mięśniowego trzeba dziecko ćwiczyć i stymulować do odpowiednich zachowań , przyczyna obniżonego napięcia może być np. neurologiczna, może doszło do niedotlenienia podczas porodu? może to być też przyczyna poza-aneurologiczna np. zaburzenia metaboliczne, genetyczne, lub niedobór wit. D3 .
Koniecznie trzeba mierzyć obwód główki dziecka , nie powinien zwiększać się więcej niż 2cm na miesiąc. Pomiar powinna robić zawsze ta sama osoba tą samą miarką .Te zmiany w przestrzeni nadmózgowej sa na granicy normy , trzeba kontrolować USG i obwody głowy ., a najważniejsze to zbadać neurologicznie czy są jakieś niepokojące objawy .