Niebezpieczeństwo wodogłowia u wcześniaka
witam, mój synek jest wcześniakiem ur w 34 tc. Waga 2550g i 49 cm. w usg przezciemiączkowym w 4 m-c stwierdzono układ komorowy miernie poszerzony niesymetryczny lkb 12mm, pkb 10mm, przestrzeń płynowa przymózgowa 5/6 mm szczelina pośrodkowa mózgu 12 mm. Na wcześniejszych usg w 1 m-cu i 2 m-cu życia przestrzeń płynowa przymózg. była w normie. Synek jest rehabilitowany z racji asymetri. Czy grozi nam wodogłowie? za miesiąc mamy kolejne usg przezciemiączkowe?

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Na podstawie samego opisu badania nie można określić czy występuje ryzyko wodogłowia. Proszę udać się na badanie kontrolne w umówionym terminie.