Niebezpieczeństwo wodogłowia u wcześniaka

witam, mój synek jest wcześniakiem ur w 34 tc. Waga 2550g i 49 cm. w usg przezciemiączkowym w 4 m-c stwierdzono układ komorowy miernie poszerzony niesymetryczny lkb 12mm, pkb 10mm, przestrzeń płynowa przymózgowa 5/6 mm szczelina pośrodkowa mózgu 12 mm. Na wcześniejszych usg w 1 m-cu i 2 m-cu życia przestrzeń płynowa przymózg. była w normie. Synek jest rehabilitowany z racji asymetri. Czy grozi nam wodogłowie? za miesiąc mamy kolejne usg przezciemiączkowe?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie samego opisu badania nie można określić czy występuje ryzyko wodogłowia. Proszę udać się na badanie kontrolne w umówionym terminie.