Obniżone napięcie mięśniowe u ośmiomiesięcznej córki

Witam-mam córeczkę która zaczyna dziś ósmy miesiąc - od lipca chodzimy na rehabilitację met Bobath - ze względu na obniżone napięcie mięśniowe. Córeczka do tej pory nie siedzi, od miesiąca dopiero zaczeła ,,turlać się,, z pleców na brzuszek - jednak na ostatniej wizycie rehabilitant stwierdził, że jest coś nie tak, bo mała robi zbyt małe postępy. Czy jest możliwe aby to była jakaś poważniejsza choroba - np genetyczna? Kiedy dziecko powinno samo siedzieć?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Umiejętność samodzielnego siedzenia u zdrowego dziecka powinna się pojawić pomiędzy 7 a 10 miesiącem życia. Proszę udać się na wizytę do lekarza pediatry, który zleci badania w kierunku chorób o podłożu genetycznym.