Czy to zachowanie synka mam uznać za niepokojące?

Witam. Moj syn lat 3 . ma stwierdzona afazje motoryczna.obnizone napiecie miesniowe . niepokoi mnie zachowanie typu : 1.jeden dzien idzie do dziadkow chetnie ale np poczatkowo jest zawstydzonyto samo z ciociami i wujkami ktorych tagrze jak dziadkow ma na codzien. Czesto zachowuje sie jak by byl splosziny ,nie chce podac reki na przywitanie . wybochyzlosci.czesto ni z tad ni z owad bije mnie albo tate.nie che zadnych zabaw zadaniowych interesuja go tylko auta.nie uklada ich a bawi sie. Slaby kontak mamy z nim wzrokowy ale na imie reaguje.w. przedszkolu obseruje dzieci i trzeba go zachecic wziac za reke zeby poszedl sie bawic z innymi.

Szanowna Pani
Proszę w tej sprawie skontaktować się z lekarzem pediatrą, on Panią pokieruje. Proszę nie zmuszać dziecka do częstych kontaków z dorosłymi, nawet z bliska rodziną, widocznie Pani synek ma swój rytm rozwojowy, który należy uszanować. Być może za wcześnie poszedł do przedszkola. Pozdrawiam.