Odchylanie głowy do tyłu podczas przewracania na bok u 5,5-miesięcznego dziecka

Moje dziecko ma prawie 5,5 miesiąca. Podczas przewracania na bok bardzo często odgina głowę do tyłu. To samo robi, kiedy próbuję przekręcić je z pleców na brzuch. Podczas odbijania koniecznie chce się odwrócić i wtedy walczy o to by odwrócić głowę niemal o 180 stopni. Wszędzie czytam, że jest to odruch nieprawidłowy i powinien być korygowany. Czy jest to prawdą, co powinnam robić, żeby ten odruch skorygować?W leżeniu na brzuchu niezbyt często prostuje ręce i się na nich unosi. Proszę o opinię.

Witam,
dziecko musi obejrzeć i zbadać specjalista. Najlepiej udać się do punktu wczesnej interwencji, tam terapeuci rozpoczną terapię jeśli będzie konieczna.
Pozdrawiam