Wzmożone napięcie mięśniowe u wcześniaka

Witam. Jestem mamą 4 miesięcznej córki, która jest wcześniakiem urodzonym 2 miesiące przed planowanym terminem porodu. Córka ma wzmożone napięcie mięśniowe. Niepokoi mnie to, że córka nie lubi być noszona na rękach ani przytulana. Próbowałam różnych pozycji noszenia (może jej niewygodnie), ale za każdym razem płacze. Najbardziej lubi leżeć na plecach w swoim łóżeczku, wtedy jest radosna i uśmiechnięta. Podobno wszystkie niemowlęta lubią być noszone. Czy zachowanie córki jest normalne?

Aleksander Ropielewski

Proszę skonsultować się z neurologie. U małych dzieci, zwłaszcza u wcześniaków układ nerwowy nie jest w pełni wykształcony i możliwe, że objawy, które Panią niepokoją ustąpią z czasem. Bez przeprowadzenia badania, które ma decydujące znaczenie nie jestem w stanie udzielić bardziej jednoznacznej odpowiedzi