Kręcz szyjny u 3-miesięcznego dziecka

mój synek skończył wczoraj 3 miesiące, już 6 tygodni temu pediatra stwierdził, że ma kręcz szyjny, jak leży to układa główkę tylko na lewą stronę, dziś przy szczepieniu lekarz przy badaniu stwierdził, że jak maluch leży na brzuszku to ma słabszą lewą rączkę i nie może się na niej podnieść tak samo wysoko jak na prawej, jak mogę to skorygować? obracanie mu co chwilę główki w drugą stronę nie skutkuje, w ogóle też nie reaguje obróceniem główki na słowa czy zabawki
ponad rok temu

warto skonsultować się z neurologiem i fizjoterapeuta, może okazać się, że dziecko ma niesymetryczne napięcie mięśniowe, wtedy konieczne są cwiczenia, które możecie Państwo wykonywać w domu, konieczne jest również wyjaśnienie pozostałych problemów.