Co zrobić w przypadku tendencji do układania główki na jedną stronę u 4-miesięcznego dziecka?

Mój 4 miesięczny Synek od urodzenia ma tendencję do układania główki na jedną stronę. Lekarz rodzinna powiedziała że to się zmieni. Gdy śpi główkę obraca też i na drugą stronę. Ale gdy jest na rękach głowę ma zwrócona tylko w jedną stronę. Gdy próbuje go karmić na drugiej stronie nie chce odwrócić główki i jest jeden wielki płacz.lezac na brzuszku przechyla się na jedną stronę i przechyla się. Czy jest to asymetria? Czy powinnam udać się do neurologa? Czy tak jak mi powiedziano czekać. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Lek. Wojciech Zygmunt

Warto zmieniać ułożenie łóżeczka tak by źródło światła padało na twarz dziecka z drugiej strony. Dzieci często obracają się w kierunku światła. Zbyt długie i częste obracanie główki w jedną stronę może skutkować wystąpieniem kręczu karku, który należy później zoperować we wczesnym wieku dziecięcym. Polecam wizytę u doświadczonego pediatry, a następnie w zależności od zaleceń u neurologa dziecięcego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.