Spłaszczenie główki u 3-miesięcznego dziecka

Witam, mój synek ma 3 miesiące, urodził się z piękną okragłą główką, jednak przez ciągłe spanie na pleckach zauważyłam, że jest z tyłu spłaszczona. Dodam, że pomimo wszelkich prób układania go w innej pozycji, on i tak finalnie kładzie się sam tak jak mu wygodnie - czyli na plecach. Oczywiście spanie na brzuszku również nie wchodzi w rachubę. Bardzo proszę o radę, bo zaczynam się poważnie niepokoić. Jak mogę mu pomóc w odzyskaniu okrągłej główki?

Witam,

Proszę się uspokoić, jak tylko dziecko się spionizuje, tj. zacznie siadać, potem raczkować, stać itd., główka sama wróci do normy. Takie spłaszczenie jest zupełnie naturalne. Jeśli bardzo to Panią niepokoi, proszę porozmawiać o tym na najbliższe kontroli pediatrycznej.