Spłaszczenie główki u 2,5-miesięcznego dziecka

Witam!! Mój synek ma 2,5 miesiąca i ostatnio zauwazylam ze z prawej strony ma trochę spłaszczoną główke. Dodam że od samego początku upodobał sobie spanie na prawej stronie i mimo ze staram sie go klasc w innych pozycjach on i tak wraca do swojej ulubionej. Prosze o porade co mam robic zeby glowce wrocil ladny wyglad i jak dlugo taki proces trwa??? Czy moze od razu powinnam pojsc z tym do lekarza czy zaczekac i ukladac go tylko na lewej stronie dopoki glowka sie nie najdzie sama. Z gory dziekuje

Lek. Marta Gryszkiewicz

Układać na lewej stronie + podkładać pieluszkę tak, by utrudniać dziecku powrót do pozycji na stronie prawej. Jeśli się nie uda, wskazany kontakt z pediatrą. Na tym etapie korekcja kształtu głowy polega na korekcji ułożenia dziecka. Kości czaszki są dość miękkie, więc nie ma większych problemów z modelacją głowy. Może też Pani układać dziecko na brzuchu, co dodatkowo zapobiega uciskaniu kości potylicy i ich deformacji.