Zniekształcenie głowy u 14-miesięcznego dziecka

Witam. Mam pytanie. Moj 14 miesięczny synek ma w sposób widoczny zniekształconą główka. Zniekształcenie jest z tyłu głowy. Wygląda to tak jak by z jednej strony była spłaszczona. Nie pokoi mnie to ze lekarze juz od 6 miesiaca zapewniali i mowili ze główka się wyprostuje. Nie stety dziecko ma 14 miesięcy a głowka jest nadal krzywa. Co robic?

widocznie u synka występowała asymetria napięcia powodująca że głowa skręcała się ciągle w jedna strone, przy miękkiej potylicy spowodowanej najczęściej niedoborem wit. D3 i czasem wapna w mleku matki powoduje to spłaszczenie potylicy. Czasem to się wyrównuje , czasem jednak zostaje. Jeśli jest to bardzo duża deformacja to w Krakowie i w Berlinie jest klinika czaszk czy coś takiego i tam robią specjalne kaski do noszenia aby uformować prawidłowo czaszkę, ale to przy dużych deformacjach ma sens. Przy małych deformacjach można układac głowe w krążku z gąbki (jak na odleżyny), kłaść do spania na brzuchu, . A na wyrównanie napięcia mięśniowego wskazana jest rehabilitacja.