Histopatologiczne oznaki pobudzenia czynnościowego nabłonka pęcherzyków

Kasia lat 35.Jestem po operacji usunięcia guzków na tarczycy włącznie z całą tarczycą.Odebrałam wyniki badania histopatologicznego .Oba guzki rozrostowe wykazują histopatologiczne oznaki pobudzenia czynnościowego nabłonka pęcherzyków.Co to dokładnie znaczy.

Bez oznak zmian nowotworowych. Taka sytuacja histologiczna w zakresie zbadanych guzków tarczycy może oznaczać początek transformacji nowotworowej, ale jeszcze bez wytworzenia nowotworu. Nie ma powodu do niepokoju - zmiany zostały usunięte.