Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

HPV a ryzyko zakażenia partnera

Witam, u partnerki wykryto zmiany zapalne w macicy [hpv] ktore beda usuwane ja nie mam zadnych objawow - czy jest mozliwe ze moj organizm samoistnie usunal wirusa hpv [nieznany narazie typ] ? a jesli tak to czy znaczy ze jestem na ten typ odporny i mozemy miec kontakty? Czy jelsi jest t a odpornosc to tez w tym wypadku jestem nosicielem [ale bez objawow]? a moze nie tak latwo sie zarazic?
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Do zakaża dochodzi drogą kontaktów seksualnych. Nie każdy ma objawy zakażenia, czyli kłykciny, brodawki... ale to nie znaczy , że w Pana organizmie nie ma wirusa - jest , tylko nie objawów. Wskazana okresowa kontrola

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy